piątek, 28 marca 2014

Jak najskuteczniej ochronić regał przed uderzeniami?Witajcie,
w tym poście chciałabym skupić się na zabezpieczeniach regału jakie wykorzystywane są w magazynach, halach, zakładach produkcyjnych itp.

Otóż, jak wiemy każda stalowa konstrukcja wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Regały na których umieszczone są towary często narażone są na uderzenia przez wózki widłowe czy inne pojazdy poruszające się w danej hali, których zadaniem jest umieszczenie towaru/palety na półce regału.
Często zdarzają się sytuacje, gdzie poprzez naruszenie np. słupa regału nasza konstrukcja ulega zniszczeniu, a co za tym idzie również i towar.
Aby ochronić nie tylko regały ale i pracowników stosuje się kilka rozwiązań pozwalających zminimalizować ryzyko uderzenia czy naruszenie konstrukcji.


Otóż, chciałabym Wam przekazać jak prawidłowo powinniśmy zabezpieczyć regały?
Istniej kilka opcji. Dziś chciałabym przedstawić pokrótce 2:
1) odbojnica regałowa narożna - ochrania bezpośrednio narożnik regału; mocowana za pomocą kotew mechanicznych lub chemicznych kilka cm od regału jest jednym z rozwiązań stosowanych w dziale zabezpieczeń regału; dobrze zabezpiecza  narożnik regału przed przypadkowymi uderzeniami wózka widłowego; podstawa do zakotwienia może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz odbojnicy
2) odbojnica regałowa słupowa - okala częściowo lub całościowo słup regału, mocowana za pomocą kotew mechanicznych lub chemicznych do posadzki skutecznie chroni słup przed uderzeniami; podstawa do zakotwienia może znajdować się do wewnątrz lub na zewnątrz odbojnicy; odbojnica, która całościowo okala słup regału jest łączona za pomocą śrub - ramiona odbojnicy posiadają zagiętą do wewnątrz blachę w której wywiercone są otwory o odpowiedniej średnicy; po złączeniu w jedną całość odbojnica pełni funkcję stabilnej ochrony

Już niebawem przedstawię 3 rozwiązania!
Do usłyszenia!

Pozdrawiam
Jolka
Grupa Stadnicki

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza